Reklama

 

Poszukujemy dilerów/ dystrybutorów w Polsce i innych krajach.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

 

Kute felgi to przedewszystkim wytrzymałość.

Felgi kute stosowane są w najtrudniejszych warunkach rajdowych i mają za zadanie dowieźć załogę do mety - to żelazny argument.

 

1. Dlaczego właśnie kute, sportowe felgi?

Przy wytwarzaniu felgi metodą gorącego objętościowego prasowania ("kucia") osiągana jest wyższa wytrzymałość, niż w przypadku odlewów, dlatego, że następuje rozdrobnienie ziaren, ich deformacja i rozciąganie w prawidłowym kierunku, w skutek czego, struktura metalu staje się włóknista, co z kolei pozwala feldze deformować się sprężyście w granicach dopuszczalnych nacisków.  Wykorzystując te charakterystyki można zmniejszyć grubość wszystkich elementów, ścianek kutej felgi, w odniesieniu do odlewanych analogów, co z kolei wpływa na znaczące zmniejszenie wagi, przy zachowaniu bardzo wysokich parametrów wytrzymałościowych.

 

2. Dlaczego felgi z fabryk rosyjskich?

Na całym świecie kute felgi, w głównej mierze, zakładane są na drogie, sportowe samochody. Uśredniając, cena kutej felgi R-18 u producentów popularnych w Europie kosztuje około 1500 euro, za jedną sztukę. Proces produkcji kutych felg jest bardzo skomplikowany i drogi. Ilości produktów, przy tak trudnej technologii jest niewielka, dlatego "kute" stały się felgami zdecydowanie ekskluzywnymi - ich nie zobaczycie na każdym samochodzie.
Znaczącym czynnikiem jest wsparcie ze strony producenta i możliwość produkcji felg, uwzględniając indywidualne życzenia każdego klienta (custom). Ponadto załóżmy, że uszkodziliście jedno lub kilka kół rosyjskiej produkcji, w nieprzyjemnej drogowej sytuacji. Zwracając się do nas, mogą Państwo zamówić takie same felgi w miejsce zdeformowanych w dowolnej ilości.


Strona głównaStrona główna